Rezyliencję i odporność psychiczną
Bycie blisko swoich emocji oznacza, że znasz swoje lęki i wiesz w jakich sytuacjach wyjątkowo się stresujesz.
Mając tę świadomość jesteś w stanie wypracować narzędzia, które pomagają Ci w takich momentach. Może jest to telefon do partnera, konkretna piosenka, którą musisz usłyszeć, czy przypominanie sobie w myślach: „Byłam w podobnej sytuacji i nie wydarzyła się żadna tragedia, teraz też sobie poradzę.”
Nowy wymiar kreatywności
Co nas zazwyczaj zachwyca? Kiedy piosenka, film lub obraz dotykają czegoś głębokiego w nas. Nie potrafimy nawet nazwać czego.
Krytycy sztuki i filozofowie estetyki mają na to wiele nazw, ale każdy koncept określa „coś nieuchwytnego”, „erotykę dzieła”, czy „aurę”.
By móc tworzyć i wywoływać u ludzi takie emocje musisz mieć kontakt ze swoimi głębokimi przeżyciami, tymi pięknymi i też trudnymi.
Nużą nas wyświechtane sceny, słowa, czy rymy, chcemy zobaczyć i usłyszeć coś, czego jeszcze nie było. A to kryje każdy z nas. Indywidualny, emocjonalny obraz otaczającego świata. Musimy tylko czasem tam zaglądać.
Pomaga odnaleźć sens w życiu
Jaka siła sprawia, że ludzie rzucają dobrze płatną pracę w korporacji i zaczynają zajmować się rolnictwem albo szyć torebki?
No właśnie złapanie kontaktu ze sobą: swoimi emocjami, potrzebami i lękami. Powiedzenia sobie jasno, że w obecnym układzie nie jest się szczęśliwym i podjęcie próby odnalezienia satysfakcjonującego miejsca w życiu.
Co zabawne, zazwyczaj jest ono z dala od świateł miast i luksusowych apartamentowców, ale blisko ludzi, dobrego jedzenia i pod przeciekającym dachem.
Nigdy nie przepraszaj za swoją wrażliwość. Jest ona oznaką ogromnego serca, gotowego na innych ludzi. Pokazywanie swoich emocji to siła. Wrażliwość to siła.
Czy wiesz, że 7 na 10 Polaków często lub bardzo często odczuwa stres? Wśród nich są też Twoi pracownicy.
Z HearMe możesz im pomóc. 💙
Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.