Wellbeing w miejscu pracy

Czy chciałbyś poznać stan zdrowia psychicznego polskich pracowników i zrozumieć, jak się czują w swojej pracy? Nasz raport "Wellbeing w miejscu pracy" to nie tylko źródło wiedzy, to prawdziwe spojrzenie w psychikę pracowników na polskim rynku pracy.

8 na 10 pracowników doświadcza dolegliwości psychicznych

Większość polskich pracowników doświadcza różnego rodzaju symptomów związanych ze zdrowiem psychicznym, a dominujące problemy to przemęczenie, stres, zaburzenia snu oraz obniżona motywacja i koncentracja.

Zaobserwowano również wzrost problemów związanych z funkcjonowaniem psychicznym, takich jak zaburzenia snu, przygnębienie i złe samopoczucie, które wskazują na pilną potrzebę wzmocnienia działań związanych z dbaniem o opiekę psychologiczną.

Czy warto rozmawiać o zdrowiu psychicznym w pracy?

Przeprowadzony raport "Wellebing w pracy" wskazał, że pracownicy borykają się z wieloma wyzwaniami natury psychicznej. Aż 52% pracowników chciałaby skorzystać z anonimowego wsparcia psychologicznego.
  • Problemy natury psychologicznej skłaniają pracowników do sięgania po używki41%
  • Pracowników wykorzystuje urlop na poprawienie swojego samopoczucia psychicznego47%
  • Pracowników zgadza się ze stwierdzeniem, że zaburzenia natury psychologicznej mają co najmniej duży wpływ na spadek efektywności 31%
  • Pracowników chciałoby skorzystać z anonimowego wsparcia psychologicznego52%
  • Wsparcie psych. byłoby ważnym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze miejsca pracy41%

  Inwestycja w dobrostan zwróci się Twojej firmie szybciej niż myślisz

  W raporcie znajdziecie również opinie pracowników na temat aktywności, które chcieliby widzieć w swoich miejscach pracy, aby wspierać zdrowie psychiczne. Cenne są również wnioski dotyczące poziomu otwartości na mówienie o zdrowiu psychicznym w środowisku pracy oraz preferowanych form wsparcia psychologicznego.

  1/3 pracowników odczuwa stres i przemęczenie przez większość część roku. Jest to dla nich stały element funkcjonowania.

  34% pracowników zgadza się ze stwierdzeniem, że zaburzenia natury psychologicznej mają co najmniej duży wpływ na spadek efektywności pracy.

  Pobierz raport!

  .
  Działów HR
  Nasz raport "Wellbeing w miejscu pracy" dostarcza Kierownikom HR ale również specjalistom HR głębokiej wiedzy na temat stanu zdrowia psychicznego polskich pracowników. Dzięki niemu dowiedzą się, jak pracownicy oceniają swoje samopoczucie w miejscu pracy, co jest kluczowe dla skonstruowania skutecznych programów wellbeinowych. Kierownicy HR znajdą w raporcie także informacje na temat tego, jakie benefity i inicjatywy wellbeinowe są najbardziej pożądane przez pracowników, co pozwoli im dostosować strategię HR do rzeczywistych potrzeb zespołu.
  Przedsiębiorcy
  Dla przedsiębiorców, nasz raport jest oknem do zrozumienia, jak dobrostan pracowników wpływa na wyniki firmy. Dowiedzą się, jakie czynniki wpływają na zaangażowanie pracowników i jak efektywnie inwestować w ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Raport zawiera także informacje o tym, jak zdrowie psychiczne wpływa na produktywność i rentowność firmy, co pozwoli przedsiębiorcom podejmować bardziej świadome decyzje.
  Liderzy zespołów
  Dla liderów zespołów raport to skarbnica praktycznych wskazówek. Dowiedzą się, jakie działania na poziomie zarządzania wpływają na dobrostan pracowników, jak być bardziej empatycznym liderem, i jak zbudować zespół, który osiąga wyższe cele dzięki zmotywowanym pracownikom.
  Pracownicy
  Pracownicy znajdą w naszym raporcie informacje na temat stanu zdrowia psychicznego wśród pracowników w Polsce oraz sposobów radzenia sobie ze stresem i dbania o własne zdrowie psychiczne. Raport zawiera również wskazówki, jakie korzyści i benefity mogą oczekiwać od pracodawców, co pomoże im podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące wyboru pracodawcy i korzystania z dostępnych świadczeń.

  Jak czują się pracownicy?

  34%

  pracowników zgadza się ze stwierdzeniem, że zaburzenia natury psychologicznej mają co najmniej duży wpływ na spadek efektywności pracy.

  52%

  pracowników ma skłonność do zamartwiania się pracą w czasie wolnym

  44%

  Wzmożone zmęczenie po skończeniu dnia pracy pojawia się co najmniej często u 44% pracowników.

  73%

  pracowników nie jest świadomych żadnych działań podejmowanych przez zarządzających w kwestii dobrostanu lub deklaruje neutralny stosunek wobec tego tematu.

  Poznajmy się!

  Chcemy wspierać się w budowaniu lepszej kultury organizacyjnej firmy i pomóc Twoim pracownikom, żeby czuli się lepiej.

  O HearMe

  Skąd pomysł na założenie firmy? Kto stoi za marką? A kto dokarmia jednorożce pracując nad aplikacją? Poznajmy się!

  Specjaliści HearMe

  Zobacz w jakich nurtach działają nasi terapeuci. Poznaj coachów i trenerów zawodowych, psychodietetyków i fizjoterapeutów. 

  Poznajmy się!

  Zaufało nam już wielu liderów biznesu, którzy dostrzegli korzyści wsparcia psychologicznego w firmie. Skontaktuj się z nami, aby Twoi pracownicy również mogli skorzystać z tego benefitu.

  +48 22 153 05 50