fbpx

Terapeuci

Poznaj naszych specjalistów i nasze specjalistki

To doświadczeni psycholodzy (-żki), terapeuci (-tki), coache i trenerzy (-rki) biznesu, którzy mają bogate doświadczenie w biznesie. Nasi specjaliści przechodzą przez proces rekrutacji, weryfikacji i onboardingu. 

Magdalena Jelonkiewicz

Psychoterapeutka, trener biznesu

Od 2011 roku towarzyszę moim klientom w ich bieżących wyzwaniach, wspieram w trudnych chwilach i pomagam rozjaśnić dostępne możliwości działania, gdy znajdą się w impasie. Kiedyś byłam obieżyświatem: Irlandia, USA i Niemcy były moim domem przez ponad 7 lat. Pracowałam wówczas w międzynarodowych korporacjach. Półroczny urlop na podróż dookoła świata oraz decyzja powrotu do kraju rozpoczęły proces zmian w moim życiu: ze świata relacji biznesowych do świata relacji osobistych, do pomagania i towarzyszenia drugiemu człowiekowi w jego drodze rozwoju. Wraz z Akademią PwC przygotowałam program studiów podyplomowych „Nowoczesne usługi biznesowe”, Wykładam na studiach menedżerskich, coachingowych na Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Świadczę usługi leadership coaching dla przedsiębiorców w kraju i za granicą. Domowo dzielę czas między mężem, synkiem i wierną psicą, próbując odnaleźć właściwe czaso-proporcje.

Nikodem Ryś

Psychoterapeuta, Psycholog

Moja edukacja to: Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach oraz studia psychologiczne ze specjalizacją psychologii zdrowia i jakości życia oraz psychologii pracy i organizacji na Uniwersytecie Śląskim. 
 W swojej pracy stawiam na stałą współpracę z klientem w oparciu o jasno sformułowane cele. Bazuję na metodach, których skuteczność została potwierdzona naukowo. Zajmuję się psychoterapią osób dorosłych i młodzieży w zakresie zaburzeń lękowych i problemów z nastrojem. Pomagam również z radzeniem sobie ze stresem i emocjami, czy poprawy relacji z innymi ludźmi. Ponadto specjalizuję się także w pomocy osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Osobiście interesuję się wykorzystaniem technik uważności w celu poprawy jakości życia moich klientów oraz Porozumieniem Bez Przemocy (NVC) – metodą komunikacji bazującą na szczerym wyrażaniu informacji o uczuciach i potrzebach w celu wyeliminowania jakiejkolwiek przemocy w dialogu. Pasjonat podróży, gór, aktywności fizycznej i dobrej muzyki. 


JUSTYNA dylczyk

Psychoterapeutka, Psycholog, Psychoonkolog

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. Jestem w trakcie czteroletniego akredytowanego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, zgodnego ze standardami European Association of Behavioural and Cognitive Psychotherapies. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zrealizowała ścieżkę specjalizacyjną z psychologii klinicznej. Jestem absolwentką studiów podyplomowych z Psychoonkologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, z Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz z Zarządzania Kapitałem Ludzkim na Politechnice Opolskiej. Jestem przekonana, że w trakcie terapii ważne jest, by to pacjent stał się ekspertem od swojego myślenia, czucia i zachowania. Do tego będziemy razem dążyć w czasie naszych spotkań. Pracuję z osobami z problemami związanymi z zaburzeniami lękowymi, adaptacyjnymi, zaburzeniami nastroju, a także z osobami w żałobie. Wolny czas przeznaczam na taniec, podróże oraz zwyczajny odpoczynek.

Anna Osuch

Psychoterapeutka, Psycholog

Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam psychologię na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańskim o specjalnościach: psychologia kliniczna dorosłego, patologie społeczne i psychologia sądowo-penitencjarna. Ukończyłam I stopień Racjonalnej Terapii Zachowania oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Pracuję dla Wojska Polskiego jako Psycholog-Konsultant Dowódcy ds. Profilaktyki Psychologicznej na rzecz pracowników resortu, żołnierzy, ich rodzin, oraz weteranów po misjach. Pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest to wyjątkowy sposób tworzenia relacji terapeutycznej gdzie klient jest ekspertem od swojego życia, on sam najlepiej zna rozwiązania, a terapeuta pomaga mu je wydobyć. nie skupiamy się na problemie ani deficytach lecz tworzymy optymalne rozwiązania dla sytuacji i wspólnie budujemy plan drogi do osiągnięcia celu. Pracuję z człowiekiem, a wyzwanie z jakim się mierzy nie jest jego etykietą ani stygmatem.

MAGDALENA MOSKAL

Psychoterapeutka, Psycholog, TRENERKA

Wierzę, że energia podąża za uwagą, a moment zmiany na lepsze jest teraz. W mojej pracy kieruję się zrozumieniem i empatią. Skupiam się na Pacjencie i dobraniu holistycznych sposobów pracy, które pomogą żyć szczęśliwie. Pracuję z rodzinami i osobami dorosłymi jak również z biznesem. Stale zdobywam wiedzę i podnoszę swoje kompetencje. Jestem psychoterapeutką interweniującą w kryzysach i wspierającą Pacjentów w budowaniu poczucia własnej wartości na co dzień. Wspieram Pacjentów w sytuacjach kryzysowych, jak również pracuję w krótkoterminowej terapii skupionej na zmianie samopoczucia Pacjentów na lepsze. Opracowuję i z sukcesem wdrażam strategie health managementu w miejscach pracy. Prowadzę szkolenia i treningi z pracownikami na wszystkich szczeblach kariery. Łącząc analityczny i kreatywny sposób myślenia, pomagam zespołom osiągać wyniki, na najwyższym poziomie dbając przy tym o optymalną kondycję zdrowia psychicznego (wellbeing) i zadowolenie z pracy.

EWA OLSZEWSKA-DUTKIEWICZ

Psycholog, Specjalistka Psychoterapii Uzależnień

Jestem magistrem psychologii o specjalności psycholog kliniczny, Certyfikowanym Specjalistą Psychoterapii Uzależnień. Absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Nauk o Wychowaniu oraz Kulturoznawstwa. Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Łódzki Inkubator Psychoanalityczny. Współpracowałam z Polską Federacją Psychoterapii. Ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień, a także Kurs Psychologii Zorientowanej na Proces. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Poradni Leczenia Uzależnień w Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień, a później Miejskim Centrum Zdrowia Publicznego w Łodzi oraz w Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji, pracuję zgodnie z kodeksem etyczno-zawodowym psychologa.

MONIKA KAWECKA

psycholog, psychoterapeutKa

Podczas terapii niezwykle istotna jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na akceptacji, empatii, otwartości i poczuciu bezpieczeństwa. Razem bierzemy udział w wędrówce, podczas której szukamy rozwiązań, koncentrujemy się na zasobach, możliwościach, wspólnie pokonujemy przeszkody i świętujemy sukcesy. Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Swoją wiedzę poszerzałam i stale rozwijam na licznych kursach i szkoleniach m.in. na Studium Interwencji Kryzysowej, Studium Treningu i Terapii Grupowej oraz szkoleniach III fali CBT (w szczególności ACT i Terapii Schematu). Obecnie kształcę się w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Doświadczenie kliniczne, zdobywałam w wielu ośrodkach psychologicznych w Polsce, na Sri Lance i w Wielkiej Brytanii, a wszystko po to, aby zaoferować swoim pacjentom jak najlepszą pomoc. Od trzech lat współpracuję z Fundacją NON LICET, gdzie udzielam konsultacji psychologicznych oraz psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. W swojej praktyce ważne jest dla mnie dobranie najlepszej, odpowiedniej pomocy do zgłaszanych trudności. W zależności od ich nasilenia korzystam z terapii poznawczo-behawioralnej, która jest pomocna w "gaszeniu pożarów" czyli nauce radzenia sobie z doznawaniem codziennych, intensywnych emocji, a także rozpoznawaniem i niwelowaniem mechanizmów, które je podtrzymują. Osobom doświadczającym długotrwałych trudności w budowaniu satysfakcjonującego życia i relacji proponuję terapię schematów, która ma na celu rozpoznanie i przełamanie wzorców "emocjonalnych pułapek", które są konsekwencją trudnych doświadczeń z dzieciństwa i aktywują się w codziennych sytuacjach. "Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" - Lao-tzu Na co dzień pracuję pod stałą superwizją, dzięki czemu pogłębiam swoje umiejętności psychoterapeutyczne. Pracuję online z osobami dorosłym oraz nastolatkami w języku polskim i angielskim.

ANETA IŁENDA

PSYCHOLOG I TRENER BIZNESU, PSYCHOTERAPEUTKA, SPECJALISTKA HR

Odkąd pamiętam chciałam pomagać. Dlatego idę za tym głosem wewnętrznej misji. Jestem skupiona na tym, aby towarzyszyć, pomagać ludziom wzrastać, stawać się lepszą wersją siebie. W pracy kieruję się podejściem integracyjnym. Działania podejmuję na wielu płaszczyznach, dostosowując je do konkretnych potrzeb między innymi w zakresie: Psychoterapii krótko, długoterminowej   Psychoterapii indywidualnej, grupowej, par, małżeństw, rodzin  Psychoterapia dla biznesu,   Treningu kompetencji społecznych,    Interwencji kryzysowej,    Doradztwa kariery,   Coachingu,   Ukończyłam psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Kończę 4,5 letni kurs psychoterapii przygotowujący do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kurs ten jest atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i prowadzony pod kierownictwem dr Andrzeja Cechnickiego. W ramach kursu kształcę się również z zakresu prowadzenia psychodramy. Moje główne doświadczenie zawodowe to praca jako psycholog biznesu. Dzięki temu bardzo dobrze rozumiem jak człowiek funkcjonuje w pracy, z jakimi trudnościami się zmaga oraz jak tworzyć w środowisku pracy warunki wpływające na dobrą jakość życia. Zdobytym doświadczeniem dzielę się również prowadząc zajęcia z szeroko pojętego zakresu psychologii biznesu. Z pasji do rozwoju jestem również trenerem i coachem. Prowadzę sesje i treningi zarówno grupowe jak i indywidualne. Ukierunkowane na rozwój osobisty jak i interwencyjne mające na celu wyjście z sytuacji kryzysowej czy to osobistej czy w zespole. Jako wolontariusz prowadzę również poradnictwo psychologiczne i psychoterapię w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Św. Brygidy Szwedzkiej. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty uznając, że proces psychoterapii to szczególnego rodzaju relacja, której jakość jest jednym z kluczowych czynników w powodzeniu terapii. Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych formach dodatkowego kształcenia. Dbam o jakość swojej pracy, pozostając pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuję z pasją. Kocham to co robię. Czuję dużą wdzięczność, że mogę towarzyszyć ludziom na różnych etapach ich wędrówki życiowej. Skupiam się na tym, aby mimo różnych zakrętów życiowych czerpali radość z tej wędrówki i żyli pełnią życia.

OLA JAROSZ

PSYCHOLOG, CERTYFIKOWANY COACH, TRENERKA I KONSULTANTKA BIZNESOWA

Kocham pracować z ludźmi i na rzecz spraw, które są dla mnie naprawdę ważne: rozwoju, szerzenia empatii, praw kobiet, przedsiębiorczości społecznej, ochrony środowiska. Moją misją jest dokładanie dobrej cegiełki do świata. Prowadzę sesje indywidualne dla dorosłych oraz młodzieży, wspierając w zmianach życiowych i zawodowych, skupiając się na mocnych stronach, pasjach i rozwiązaniach, czasem daję narzędzia i oferuję inne spojrzenie. Dzielę się wiedzą, gdy jestem o to proszona. Niekiedy po prostu towarzyszę. Zawsze słucham, jestem sobą i oferuję 100% mojej uważności. Poza sesjami indywidualnymi, prowadzę także warsztaty zarówno dla biznesu jak i sektora organizacji pozarządowych oraz pracuję w doradztwie biznesowym.

Michał Stolarczyk

PSYCHOLOG, CERTYFIKOWANY COACH, TRENER, KONSULTANT KARIERY

W swojej pracy łączę coaching z poradnictwem psychologicznym, elementami doradztwa zawodowego oraz treningiem wybranych umiejętności. Skutecznie pomagam klientom od 2009 roku. W swojej pracy stawiam na skuteczność, szybkość działania i rzetelność wykonywanej pracy. Mam doświadczenie kilkuset godzin sesji z klientami indywidualnymi. Swoją pracę poddaję superwizji. Dodatkowo posiadam ponad 16-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, szkoleń i edukacji, zarządzania projektami oraz sprzedaży i obsługi klienta. Poza pracą z klientami jestem również właścicielem serwisu do zdalnych szkoleń z zakresu bhp. Byłem też wolnym strzelcem oraz pracownikiem.

KATARZYNA BURZYŃSKA

PSYCHOLOŻKA, PSYCHOTERAPEUTKA

W swojej praktyce łączę wiedzę zdobytą na płaszczyźnie klasycznej psychologii oraz pracy z ciałem, która daje mi poszerzone spojrzenie na psychikę człowieka i procesy jakie w nim zachodzą. Nie zawsze łatwo wypowiedzieć swoje uczucia czy rozpoznać przeżywane emocje. Dlatego sięgam do ciała, które przechowuje wszystkie nasze doświadczenia. Jest studnią, z której poprzez ruch i skupienie na odczuciach, wydobywamy to co schowane głęboko. Odwołanie do ciała daje możliwość dotknięcia bardzo trudnych wspomnień, ale też poznać siebie lepiej, odkryć swój potencjał, który każdy z nas ma. Czasem tak jest łatwiej. Czerpię z technik Body Mind Centering, Kontakt Improwizacji oraz Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie jestem studentką 4-letniej Szkoły Psychoterapii DDA. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Wojskowym Instytucie Medycznym w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego w Warszawie oraz jako wolontariusz w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, stażystka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Prowadzę psychoedukacyjny instagram @psychosoczewka. Myśl globalnie, działaj lokalnie – zmienianie świata rozpoczynam od własnego najbliższego środowiska. Zajmuję się nieustannym poznawaniem siebie poprzez ruch i taniec w myśl zasady, że psychoterapeuta musi dobrze znać siebie, aby skutecznie pomagać innym. W ramach przygotowań do pracy, odbyłam własną psychoterapię, aby jeszcze lepiej zrozumieć zasady i mechanizmy terapii psychologicznej.

Joanna Szwagierczak

PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTKA

Jestem absolwentką Psychologii Stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w ramach Studium Psychoterapii Integratywnej. Mam 12-letnie doświadczenie w prowadzeniu indywidualnej i grupowej psychoterapii osób dorosłych. Pracuję w nurcie integratywnym korzystając z podejść: humanistycznego, psychodynamicznego i systemowego. Jestem specjalistą psychologii klinicznej. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Krakowie m.in. na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala Specjalistycznego im dr J. Babińskiego. Od 2013 r. w ramach współpracy z Ośrodkiem Psychoterapii DDA (KCTU) pomagam dorosłym osobom pochodzącym z rodziny z problemem uzależnienia, zmagającym się z takimi trudnościami jak: PTSD, zaburzenia nerwicowe i nastroju, zaburzenia osobowości. Regularnie poddaję swoją pracę superwizji, jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Krakowskiego Stowarzyszenia Terapeutów Uzależnień. W pracy z drugim człowiekiem ważne jest dla mnie tworzenie atmosfery zaufania, szacunku i bezpieczeństwa, w której możliwym staje się pokonanie trudności i uruchomienie potencjału do pełniejszego, bardziej szczęśliwego życia.

ANNA SIWIK

psycholog i psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, 60- godzinny kurs z Dialogu Motywującego i szkołę psychoterapii uzależnień. Znam język migowy na poziomie podstawowym oraz język angielski na poziomie średnio zaawansowanym. Pracuję zgodnie z zasadami etyki zawodu psychologa, ponadto swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Zapewniam dyskrecję, empatię oraz pełne zrozumienie. Dla mnie najważniejszy jest Pacjent i jego poczucie bezpieczeństwa, w sensie relacyjnym. Zawsze staram się, żeby moi Pacjenci na sesji czuli się wysłuchani i nieoceniani. Chcę żeby wiedzieli, że nie ma głupich pytań ani tematów, które są zbyt błahe na sesję. Jeśli temat jest ważny dla Pacjenta, to znaczy, że warto go omówić.

PRZEMYSŁAW ZIELONKA

PSYCHOLOG, TRENER BIZNESU, PSYCHOTERAPEUTA

Ukończyłem studia Psychologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim w Instytucie Nauk Historycznych i Pedagogicznych.  Od 14 roku życia wiedziałem, że chce zostać psychologiem. Możliwość wspierania i pomocy zawsze dawała mi dużą satysfakcję, dlatego też byłem wieloletnim wolontariuszem w stowarzyszeniu „ECHO”, gdzie pomagałem organizować eventy, spotkania dla dzieci  z trudnych rodzin. Uważam, że praca psychologa jest inspirująca i rozwojowa. Wiedzę jaką daje psychologia jest wiedzą życiową i przydatną w odkrywaniu swojego „Ja”, wprowadzeniu zmian w swoim życiu oraz pomocna przy podchodzeniu do sytuacji stresowych. Podczas pracy z klientem staram się aby pacjent mógł odkryć samego siebie, mógł doświadczyć samego siebie aby następnie pracować nad zmianą w swoim życiu zawodowym jak i osobistym. 

ERIK RUSOWICZ

psycholog

Jestem psychologiem pasjonującym się zdrowiem psychicznym, dobrym samopoczuciem emocjonalnym i przede wszystkim ludźmi. Oferuję swoją wiedzę i wsparcie z zakresu zaburzeń osobowości, poradnictwa, coachingu i radzenia sobie ze stresem. Ukończyłem pięcioletnie studia magisterskie z psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie SWPS. Jestem akredytowanym członkiem The British Psychological Society. Jednym z obszarów moich zainteresowań jest seksualność człowieka, dlatego też obecnie poszerzam swoje kwalifikacje, zdobywając wiedzę i praktyczne umiejętności na prestiżowych podyplomowych studiach z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS pod kierownictwem Dr n. med. Wiesława Czernikiewicza. Wykorzystuję swoje umiejętności, narzędzia i techniki psychologiczne, aby pomagać ludziom znajdować rozwiązania problemów życiowych oraz by uczynić miejsce pracy lepszym i przyjemnym. Wzorowo rozumiem naturę zaburzeń zdrowia psychicznego. W pracy kieruje się etyką zawodu psychologa. Empatyczny, z doświadczeniem w skutecznej komunikacji, budowaniu relacji z klientami i zachowaniu ścisłej poufności. Poświęcony wspieraniu i pomaganiu ludziom w znaczący sposób, uważnym słuchaniu ich obaw oraz poprowadzeniu jak podejść i zmierzyć się z problemami psychicznymi, emocjonalnymi i behawioralnymi. Pomagam osobom i parom w przezwyciężaniu szerokiego zakresu trudności, w tym depresji, lęku, oraz rozwijaniu przydatnych umiejętności poprawiających komunikację w związkach, w pracy jak i ogólną satysfakcję i jakość życia. Mieszkając za granicą przez długi czas, współpracując z jedną z większych międzynarodowych firm, zyskałem doświadczenie bycia emigrantem, pracy w korporacji a ponadto, dzięki temu świadomość różnic międzykulturowych oraz mechanizmu, jak kształtuje się nasza tożsamość poza krajem pochodzenia. W wolnych chwilach piszę muzykę, fotografuję i odkrywam świat (podróżuję). Jeśli jest taka potrzeba, konsultacja może się odbyć w języku angielskim. Jestem tutaj, by pomóc.

Anna Winowska

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTKA

Jestem psychologiem o profilu klinicznym. Ukończyłam oba stopnie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Psychologię o profilu klinicznym (praktycznym) ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie- był to mój wybór serca i możliwość rozwoju pasji. Szczególnie ważne byłby dla mnie kursy o przeciwdziałaniu przemocy, uzależnieniom i o komunikacji opartej na rozpoznaniu potrzeb (NVC). Z pierwszego wykształcenia jestem prawnikiem. Studia prawnicze nauczyły mnie ogromnej wagi słowa, krytycznego myślenia i spojrzenia z metapoziomy na współistnienie nauki, filozofii, etyki i obszarów ustaleń np. organizacji. Wolontariat w Zakładzie Poprawczym w Gdańsku był dla mnie wspaniałym doświadczeniem wagi autentyczności, szczerości intencji w kontakcie z drugim człowiekiem i niebywałej satysfakcji z dostrzeżenia przebłysku nadziei w oczach rozmówcy. W Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku nauczyłam się jak pomagać w sytuacji silnego stresu, jak kluczowa jest uważność, wysłuchanie i zaopiekowanie emocji. Praca w korporacji i kancelariach prawniczych dała mi doświadczenie wykonywania zadań pod presją terminów i w stresie wynikającym z nie empatycznej komunikacji. Ważna jest dla mnie relacja oparta na autentyczności, równości i empatii. Moim zadaniem jest przynieść ulgę w cierpieniu, wesprzeć w trudnościach i wzmocnić ku pożądanej zmianie. Wierzę, że wszystko, czego potrzebujemy, mamy już w środku, czasem tylko brakuje nam do tego dostępu, bo nasze umysły są niesamowicie złożoną i piękną tajemnicą, wciąż odkrywaną, która najlepiej rozkwita w bezpiecznym kontakcie z drugim człowiekiem. Prywatnie jestem żoną i mamą.

Krzysztof Wójtowicz

Psychoterapeuta, Psycholog, Trener biznesu

Jestem absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskieo Studium Psychoterapii w Krakowie (kurs 4-letni). Pracuję w podejściu integracyjnym, głównie w konwencji gestalt z elementami metody psychodynamicznej i systemowej. Trenerskie umiejętności zdobywałem pod okiem Haliny Nałęcz- Nieniewskiej – superwizora PTP w Studium Treningu Grupowego. Od 2007 roku zajmuję się psychoterapią i pomocą psychologiczną dla osób dorosłych, które przeżywają kryzysy, problemy w relacjach, mają trudności w obszarze wykorzystania swojego potencjału oraz osób, które chcą pogłębić świadomość własnych procesów psychicznych. W mojej pracy pomaga mi wieloletnie doświadczenie rekrutera w firmach IT.

Milena Kochańska

Psychoterapeutka, Trenerka i Konsultantka Biznesu

Pracuję w humanistycznym nurcie psychoterapii Gestalt. Kluczowe są dla mnie wynikające z Gestalt aspekty: bycie w tu i teraz, autentyczność, zaangażowanie, całościowe ujmowanie człowieka (myśli, uczucia, zachowania, odczucia cielesne), indywidualne i podmiotowe podejście (wyjątkowość funkcjonowania każdej osoby), a przede wszystkim przekonanie, że każdy człowiek ma potencjał do tego by być w pełni spełnionym i szczęśliwym. Swoje wsparcie psychoterapeutyczne kieruję do osób, które doświadczają trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji, doznają blokad i obaw w wyrażaniu swoich emocji, chcą zwiększyć zaufanie do siebie i dokonywać wyborów w oparciu o autentyczne zrozumienie siebie i swoich potrzeb. Pracuję też z osobami, które zmagają się z poczuciem pustki, samotności, zagubienia, lęku, wyobcowania, depresją. Wspieram osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej (np. strata, żałoba, choroba, rozwód) oraz obciążone oddziaływaniem stresu, doświadczające wypalenia zawodowego.  Moje doświadczenie zawodowe jest budowane również poprzez wieloletnią pracę w obszarze HR (m.in. rekrutacja, szkolenia, facylitacja spotkań, coaching, mediacje, budowanie strategii i polityk, projektowanie kultury efektywnej komunikacji). Pracowałam w środowisku akademickim, NGO, oraz biznesowym - zarówno w międzynarodowych korporacjach jak i zwinnych, samo-zarządzających się firmach z branży IT. 

ANNA BOBET

PSYCHOLOG (NEUROPSYCHOLOGIA), CERTYFIKOWANY COACH, MENTOR, ASSESOR

Prezentuję ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze biznesowym: zarządzania kapitałem ludzkimi i 4 letnie w obszarze psychologii klinicznej, neuropsychologii, diagnostyki, terapii behawioralno-kognitywnej i humanistycznej.   Moje doświadczenia biznesowe zdobywałam pracując kolejno dla międzynarodowych firm: Grupy Capgemini  i BPI, gdzie pełniłam rolę Dyrektora ds. Rozwoju Kapitału Ludzkiego pracując jednocześnie dla klientów wew. i zew. Odbyłam kilkadziesiąt długo- i krótkoterminowych programów szkoleniowych i certyfikujących w ramach międzynarodowego Uniwersytetu Grupy  Capgemini  i Grupy BPI: we Francji, USA, w krajach skandynawskich i w Polsce.Od kilku lat skupiam się przede wszystkim na budowaniu nowej kompetencji: odporności psychicznej oraz na pogłębianiu samoświadomości, odkrywaniu i uwalnianiu potencjałów.  Wspieram zarządy, menadżerów i pracowników pokazując, jak kryzys może uwalniać niezwykłe możliwości rozwojowe, jak budować zaufanie i pracować na szczątkowej motywacji on-line. Dostarczam rekomendacji dotyczących efektywności indywidualnej i zespołowej. Buduję otwarte, angażujące środowiska pracy sprawiające, iż chce się pracować… pracować z misją, sensem i pasją dla siebie i organizacji, pracować efektywnie i cieszyć się tym co się robi „mimo wszystko”….mimo trudnej sytuacji pandemicznej/ekonomicznej na świecie, pracy zdalnej, często mało zdefiniowanej, w rozproszonych zespołach, bez poczucia zespołowości,  z rodziną w tle i szczekającym psem podczas spotkań online. Moja praca zawodowa, tuż po studiach na Wydziale Psychologii UW, w obszarze Psychologii Klinicznej ze specjalizacją neuro- była pierwszym, bardzo ważnym wyzwaniem. Pracowałam w Szpitalu Bielańskim, w Warszawie, na Oddziale Neurologicznym. Diagnozowałam, planowałam i realizowałam terapie dla pacjentów neurologicznych i kardiologicznych. Po roku pracy uznałam, że chcę uczyć się dalej – zaprojektowałam swój program, otrzymałam  stypendium Fundacji Kościuszkowej i wyjechałam do NYC (NYU Medical Center). W czasie studiów zdobywałam doświadczenie podczas praktyk i wolontariatów, m.in. w oddziałach neurochirurgii szpitali warszawskich, ośrodków rehabilitacji neurologicznej, ośrodków psychoterapeutycznych, Laboratorium Psychoedukacji.  Dzięki połączeniu wiedzy i praktyki psychologicznej z zarządzaniem HR, znajomością kontekstu biznesowego i organizacyjnego zwracam szczególną uwagę zarządów, liderów prowadzących transformacje organizacyjne na „ludzkie” potrzeby pracownika „w zmianie”: jego obawy, ograniczenia, motywacje, stres, zagubienie, niepewność, wycofanie, marazm skutkujące w niskiej efektywności indywidualnej i zespołowej,  obniżeniu zaangażowania i ciekawości, utraty pasji, pogorszenia się zdrowia psychofizycznego.  Moje profesjonalne licencje obejmują takie narzędzia:  psychometria: Extended DISC, SHL, zarządzanie zmianą:  PROSCI,  trener: Capgemini,  coach: BPI Group/ Capgemini, AC/DC: BPI Group, mobilnośĆ zawodowa/outplacement/doradztwo zawodowe BPI Group, wsparcie psychologiczne UW. Oprócz pracy zawodowej radość do mojego życia wnosi rodzina wielopokoleniowa, dom pełen zwierząt, przydomowa stajnia oraz permakulturą w ogrodzie bio.

MARZENA STĘPIEŃ

PSYCHOLOG, TERAPEUTKA, BUSINESS MENTOR

Moją pasją są ludzie, a szczególnie dbanie o ich dobrostan. Uwielbiam tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi człowieka, stymulować ludzi do podejmowania działań umożliwiających spełnianie ich marzeń, do rozmawiania o trudnych i niewygodnych tematach, do robienia rzeczy, które są dla nich ważne, do odkrywania swojego wewnętrznego świata i życia w zgodzie ze sobą.  Od 2006 roku, czyli od ukończenia studiów psychologicznych zajmuję się rozwojem osobistym i zawodowym. Do tej pory pracowałam jako psycholog, trener, doradca zawodowy czy też coach z osobami, które utknęły w niepożądanej sytuacji życiowej lub doszły do wniosku, że chcą iść do przodu pomimo tego, że jest im wygodnie w miejscu, w którym aktualnie się znajdują.  Moim pierwszym wyzwaniem zawodowym było wspieranie nieletnich dziewcząt przebywających w ośrodku wychowawczym w odkrywaniu prawdziwej natury człowieka i odbudowywaniu relacji ze sobą i bliskimi. Pracowałam z więźniami i byłymi więźniami, którzy chcieli odbudować swoje życie i stać się wartościowymi członkami społeczeństwa. Trenowałam osoby niepełnosprawne i długotrwale bezrobotne do odnalezienia się na współczesnym rynku pracy i odzyskania niezależności finansowej. Pracowałam z rodzicami i nauczycielami wspierającymi dzieci w pokonywaniu różnorodnych wyzwań edukacyjnych i wychowawczych. Wspierałam również osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i potrzebowały natychmiastowej pierwszej pomocy emocjonalnej. Towarzyszyłam również kobietom w przeprowadzaniu trwałych, widocznych i pozytywnych zmian w ich życiu poprzez pokonywanie efektu yo-yo.  Aktualnie zajmuję się rozwijaniem umiejętności przywódczych licealistów i dbaniem o ich zdrowie psychiczne, co stało się szczególnie ważne w czasach nauki zdalnej. Ponadto współpracuję z pracownikami międzynarodowych firm i towarzyszę im w rozwoju kariery zawodowej oraz rozwijaniu umiejętności przywódczych.  Misją mojego życia jest żyć, kochać, uczyć się i przeprowadzać widoczne zmiany na świecie, a wszystko to robić z radością i zaangażowaniem. Stale pracuję nad sobą i staję się lepszą wersją siebie. Jeśli wymaga tego sytuacja korzystam ze wsparcia psychologów i psychoterapeutów. Regularnie współpracuję z grupą coachów w celu efektywniejszego osiągania celów biznesowych. Relaksuję się przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, tworzeniu aplikacji na androida, rysowaniu, słuchaniu audibooków i podcastów, gotowaniu oraz rozmawianiu z ludźmi pochodzącymi z różnych kultur. Lubię pozostawać w ruchu - średnio robię około 20 tysięcy kroków dziennie. 

SYLWIA JASIŃSKA

PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTKA

„Wszystko zaczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć. Uczucia prowadzą do działań.  Działania do rezultatów” J. Beck ~  Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym w procesie certyfikacji. Studia  psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu (specjalność Psychologia  kliniczna). Umiejętności psychoterapeutyczne rozwijam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii  Systemowej (WTTS posiada atestację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Doświadczenie  zawodowe zdobywam pracując jako psycholog w szkole, przedszkolu oraz żłobku oraz prowadząc  własną praktykę. Natomiast rozwój naukowy prowadząc zajęcia na jednej z poznańskich uczelni.  Aby rozwijać swoje kompetencje uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu  pomocy psychologicznej i psychoterapii oraz poddaję się regularnym superwizjom. W pracy kieruję się kodeksem etycznym zawodu psychologa.

MAGDALENA KOPENHAGEN

PSYCHOLOG, TERAPEUTKA, BUSINESS MENTOR

Jestem założycielką Kopenhagen Academy. Obecnie pracuje w 3 językach jako psychoterapeutka poznawczo behawioralna oraz ACT, certyfikowana międzynarodowa terapeutka hipnozy (członkini National Guild of Hypnotist) oraz trenerką. Szkolę w różnych krajach, głównie na rynku europejskim. Kieruje się życiowym mottem – wszystko co robię, robię dla innych. To sprawia, że praca jest dla mnie wielką pasją i sensem życia. Dzięki indywidualnie dobranym różnorodnym strategiom i technikom mentalnym, których używam w pracy z moimi klientami, pomagam im uwolnić się od ograniczających przekonań, przejąć kontrolę nad własnymi emocjami i znaleźć zatraconą równowagę w życiu. Efektem tego jest polepszenie się jakości i długości życia, znaczne zwiększenie się potencjału i efektywności biznesowej, lepsza koncentracja i kreatywne myślenie oraz zdrowe relacje zawodowe i społeczne. W swojej pracy używam różnych form i metod terapii, m.in. terapia behawioralno – poznawcza, psychoterapia, hipnoza, mindfulness. Każdą wolną chwilę staram się spędzać ze rodziną, bez której nie wyobrażam sobie codzienności. Cenię zdrowy tryb życia, dlatego dużo gotuje i regularnie uprawiam sport. Mam wiele pasji, uwielbiam podróżować, kocham sztukę i tatuaże.  Można mnie spotkać zarówno na leśnym spacerze jak i na koncercie rockowym. Kocham życie i staram się zarażać tym innych.

Ola Piotrowicz-Przyłuska

coach’yni, tutorka, mentorka, trenerka

Zajmuję się pierwszą pomocą psychologiczną w kryzysach (PFA), która pomaga zapobiegać depresji, dystymii i stanom lękowym. Pracuję z osobami doświadczającymi m.in. dyskryminacji, mobbingu lub zwolnień z pracy.  Jako coach’yni, tutorka, mentorka i trenerka wspomagam budowanie postaw asertywnych, komunikowanie granic i potrzeb w duchu porozumienia bez przemocy. Pomagam także w rozwoju indywidualnej drogi zawodowej, w tym liderskiej, realizowaniu jej w mniejszym stresie, poczuciu spełnienia przy zachowaniu równowagi życiowej.  Wspieram, nie oceniam. Moje obecne zawodowe motto to “świadomość buduje kontrolę”. Ukończyłam m.in. prestiżowe studia podyplomowe Coaching i Mentoring na Uniwersytecie SWPS, prowadzone wspólnie z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz kurs pierwszej pomocy psychologicznej wg modelu RAPID w Instytucie Pozytywnej Terapii Kryzysu. Jestem także mentorką w programie Fundacji Liderek Biznesu.  Mam ponad 25-letni staż zawodowy, w większości managerski/liderski. Zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu zdywersyfikowanych zespołów i dużych programów (do 5 mld EUR), zagadnieniach korporacyjnych i administracyjnych, doradztwie oraz zarządzaniu portfolio projektów (ponad 1200).  Prywatnie w duszy gra mi różnorodna muzyka, uwielbiam podróże i kontakt z naturą. Fascynują mnie ślady dawnych cywilizacji i koncepcje podróży międzygwiezdnych. M.in. z racji wieloletniego amatorskiego praktykowania tańca (balet, taniec nowoczesny, towarzyski) rozwijam obecnie wiedzę i umiejętności w obszarze wspierania dobrostanu poprzez kontakt z ciałem (Lowen – praktyka własna). W planach mam również terapię tańcem (Laban/Bartenieff) - z nadzieją włączenia tego typu pracy do mojej praktyki pomocowej.  Pracuję pod regularną superwizją.

Michal Jan Bagiński

TERAPEUTA, TRENER, COACH

Jestem terapeutą terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów TSR. Ukończyłem szkolenie zaawansowane, a także liczne szkolenia specjalistyczne w obszarach interwencji kryzysowej, pracy z lękiem, terapii par, pomocy psychologicznej w obliczu rozwodu, pracy z traumą, pomocy osobom zmagającym się z depresją, terapii par, pracy z rodziną, i in W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuję także doświadczenie biznesowe, gdyż przez 20 lat byłem menedżerem i pracowałem na różnych poziomach organizacji (także członka zarządu i rady nadzorczej), z sukcesem radząc sobie z wyzwaniami. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u superwizorów PSTTSR, uczestniczę także w interwizji koleżeńskiej. Oba działania umożliwiają mi doskonalenie własnego warsztatu pracy.

ANNA UKALSKA

Psycholog, Psychoterapeuta, HR Advisor, Konsultant Kariery, Rekruter, Trener

Studia psychologiczne ukończyłam na KUL-u, zaś 4-letnią psychoterapię w Szkole Psychoterapii INTRA w Warszawie. W INTRZE skończyłam również roczny Kurs Pomocy Psychologicznej. Dodatkowo na WSPiA w Lublinie ukończyłam Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Od blisko 20 lat pracuję na styku biznes-człowiek, z jednej strony wspierając organizacje we wszelkich sprawach pracowniczych, z drugiej będąc zawsze blisko człowieka i jego spraw opiekuję się tym co ze sobą przynosi, dbam o jego rozwój, zadowolenie z pracy, kondycję psychiczną i szeroko pojęty weellbeing. Moją pasją jest człowiek i jego powołanie rozumiane bardzo szeroko, jako wezwanie do pełnego wykorzystania własnego potencjału, możliwości, realizacji pragnień, marzeń, po to, by być spełnionym i szczęśliwym ale też po to, żeby być pomocą i wsparciem dla innych. Wyznaję zasadę, że człowiek jest jednością psycho-fizyczno-duchową i że tylko zadbanie o każdą z tych sfer zapewnić może zdrowie, komfort życia, równowagę, poczucie szczęścia i spełnienia. Tak więc idea wellbeingu w pracy, satysfakcji z życia, rozwoju, są mi bardzo bliskie. Specjalizuję się w obszarze HR, rekrutacji, rozwoju, szkoleń, pracy z kompetencjami, wartościami, doradztwie zawodowym, doradztwie kariery. Uwielbiam pracować z grupą oraz w kontakcie 1:1, wykorzystując narzędzia trenerskie, terapeutyczne i coachingowe, mentoringowe. Pracuję w nurcie psychoterapii gestaltowskiej z elementami terapii behawioralno-poznawczej i systemowej. Jestem miłośnikiem ludzi, niepoprawną optymistką i prawdziwą szczęściarą. W świat niosę wiarę w to, że fakty i zdarzenia są przyjazne, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, że małe kroki dają wielkie rezultaty i że wdzięczność jest kluczowym fundamentem szczęścia. Doceniam każdą chwilę spędzoną z samą sobą. Wszystkie pozostałe dzielę z moją Rodziną – mężem i dwójką cudownych Pyszczków😊 oraz tymi wszystkimi, którzy w zaufaniu powierzają mi swoje sprawy i potrzebują wsparcia.

Beata Miłaszewicz

Psycholog, psychoterapetka

Jestem psychologiem i psychoterapeutką pracującą w nurcie systemowym z elementami terapii narracyjnej i skoncentrowanej na emocjach. Ukończyłam studia wyższe z psychologii klinicznej, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, na kierunku Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej. Kształcenie psychoterapeutyczne kontynuowałam w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, a doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Gnieźnie, a także w Instytucie Zdrowia Psychicznego w Gorzowie Wielkopolskim. Obecnie prowadzę własną praktykę. Uczestniczę w licznych szkoleniach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W mojej praktyce ważne jest dla mnie budowanie poczucia bezpieczeństwa i otwartości. Dzięki relacji opartej na zaufaniu można budować gotowość do zmiany i samorozwoju.

KATARZYNA ZASOWSKA

Psycholog, Psychoterapeuta, psychogerontolog

Jestem psychologiem, psychogerontologiem, terapeutą TSR oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Studia magisterskie z psychologii i podyplomowe z psychogerontologii ukończyłam na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Zafascynowana terapią krótkoterminową zdobyłam umiejętności terapeuty TSR, a obecnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej - jestem psychoterapeutą terapii systemowej w trakcie certyfikacji. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując Domu Pomocy Społecznej, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz prowadząc własną praktykę. Na bieżąco podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Pracuję z osobami w kryzysie, z zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi, uwikłanymi w przemoc oraz pomagam osobom uzależnionym od substancji. Prowadzę grupy psychoedukacyjne z zakresu komunikacji, wypalenia zawodowego, sposobów radzenia sobie z agresją, stosowania zachowań asertywnych i osiąganiu zamierzonych celów. Moją pracę regularnie poddaję superwizji. Uwielbiam moją pracę i uważam, że ciekawość drugiego człowieka to pierwszy krok do jego rozwoju.

Porozmawiajmy