Podczas terapii niezwykle istotna jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na akceptacji, empatii, otwartości i poczuciu bezpieczeństwa. Razem bierzemy udział w wędrówce, podczas której szukamy rozwiązań, koncentrujemy się na zasobach, możliwościach, wspólnie pokonujemy przeszkody i świętujemy sukcesy. 

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym. Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Swoją wiedzę poszerzałam i stale rozwijam na licznych kursach i szkoleniach m.in. na Studium Interwencji Kryzysowej, Studium Treningu i Terapii Grupowej oraz szkoleniach III fali CBT (w szczególności ACT i Terapii Schematu). Obecnie kształcę się w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej przy Uniwersytecie SWPS. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Doświadczenie kliniczne, zdobywałam w wielu ośrodkach psychologicznych w Polsce, na Sri Lance i w Wielkiej Brytanii, a wszystko po to, aby zaoferować swoim pacjentom jak najlepszą pomoc. 

Od trzech lat współpracuję z Fundacją NON LICET, gdzie udzielam konsultacji psychologicznych oraz psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. W swojej praktyce ważne jest dla mnie dobranie najlepszej, odpowiedniej pomocy do zgłaszanych trudności. W zależności od ich nasilenia korzystam z terapii poznawczo-behawioralnej, która jest pomocna w „gaszeniu pożarów” czyli nauce radzenia sobie z doznawaniem codziennych, intensywnych emocji, a także rozpoznawaniem i niwelowaniem mechanizmów, które je podtrzymują. 

Osobom doświadczającym długotrwałych trudności w budowaniu satysfakcjonującego życia i relacji proponuję terapię schematów, która ma na celu rozpoznanie i przełamanie wzorców „emocjonalnych pułapek”, które są konsekwencją trudnych doświadczeń z dzieciństwa i aktywują się w codziennych sytuacjach. „Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – Lao-tzu 

Na co dzień pracuję pod stałą superwizją, dzięki czemu pogłębiam swoje umiejętności psychoterapeutyczne. Pracuję online z osobami dorosłym oraz nastolatkami w języku polskim i angielskim.

Eugenia

Eugenia Grab

HearMe

Я пропоную індивідуальну короткострокову терапію з фокусом на проблему або довгострокову терапію, яка передбачає глибинні особистісні зміни

więcej