
Jak pracować w domu z dziećmi
06/11/2020
W obliczu braku pozytywnych wydarzeń, praktykowanie wdzięczności może pomóc nam zachować siłę i motywację w trudnych momentach. Team HearMe twierdzi, że warto włączyć ją do swojego życia.
Naukowe badania wskazują, że praktykowanie wdzięczności przynosi wiele korzyści psychologicznych. Do najważniejszych należą: poczucie szczęśliwości, zmniejszenie stresu, depresji i lęku oraz poprawa zdrowia fizycznego, jakości snu oraz pracy układu krążenia i odpornościowego (Hill, Allemand, Roberts, 2013).
Wdzięczność to kultywowanie szczerego uznania dla tego, co już mamy. To otwarcie oczu na fakt, że to, co posiadamy, naprawdę wystarcza.
Nauka wdzięczności wymaga wysiłku, ale warto poświęcić czas i zacząć ćwiczyć jej praktykowanie. Oto kilka sposobów na wypracowanie nawyku odczuwania wdzięczności:
Czasem trudno znaleźć pozytywy w naszym życiu. A pandemia razem ze społecznym niepokojem tego nie ułatwia. Wtedy warto umówić się na sesję z psychologiem, który pomoże nam znaleźć przyczynę blokady wdzięczności i wesprze w rozpaleniu jej na nowo.