fbpx
parallax background

Blog

19 października 2021

Jak przygotować się na czwartą falę pandemii i zadbać o zdrowie psychiczne pracowników?

Co do tego, czy będzie czwarta fala pandemii koronawirusa, eksperci są zgodni. Rośnie więc niepewność i stres - wprowadzenie lockdownu czy zakazu prowadzenia działalności z dnia na dzień miało już miejsce.
5 października 2021

Jak zapobiegać przemocy w miejscu pracy?

Niestety, przemoc w różnych postaciach nie jest czymś wyjątkowym na polskim rynku. Wynikiem jest wzmożony stres, ale również potencjalne konsekwencje psychiczne dla pracownika - jak depresja, zaburzenia lękowe czy zespół stresu pourazowego.
21 września 2021

SAD, czyli choroba afektywna sezonowa

To zaburzenie psychiczne znane też jako depresja sezonowa, SAD, sezonowe zaburzenie nastroju, choroba afektywna sezonowa oraz depresja o sezonowym wzorcu przebiegu. To forma depresji, zwana także zimową, chociaż zdarzają się osoby, które cierpią na nią podczas lata.
10 września 2021

Czym są myśli samobójcze i jak sobie z nimi poradzić

Nie ma jednego oczywistego powodu dla myśli samobójczych. Istnieją jednak czynniki, które zwiększają ryzyko ich wystąpienia. Nie musimy rozważać odebrania sobie życia, aby pojawiły się u nas myśli samobójcze. Ale ich obecność to istotny czynnik ryzyka i nie należy ich nigdy bagatelizować.
9 września 2021

Jak dotrzeć do pracowników, którzy mają myśli samobójcze

Samobójstwo to jeden z tych tematów, które są najbardziej stygmatyzowane. A dyskusja o samobójstwie – i zdrowiu psychicznym w ogóle – to jeden z najważniejszych sposobów, aby tego tabu się pozbyć. I tym samym pomóc osobom, które boją się poprosić o pomoc.
11 sierpnia 2021

Jak prosić o wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego w pracy – poradnik

Czasami zaopiekowanie się sobą jest trudne i przerażające. Ale w tym poradniku opowiemy, jak poprosić o wsparcie w miejscu pracy.
Porozmawiajmy